K aplikaci se přistupuje přes webový prohlížeč. Na počítačích uživatelů tedy není nutné nic instalovat. Navíc mají data přístupná nepřetržitě a všude, kde je k dispozici připojení k internetu.
Mapová prostředí připravená pro uživatele mohou mít nejrůznější podoby. Podkladovou mapou mohou být například mapy Google, nebo Bing. Uživatel si může přepínat mezi různými variantami map - klasická mapa, letecké snímky, terén atd. Do aplikace je možné připojit také jakýkoliv WMS server, jak veřejný, tak firemní.
K mapě neodmyslitelně patří i tematiky. Lze je mít přednastavené od správce mapových kompozic, nebo si je může uživatel vytvářet přímo v aplikaci nad zobrazenými daty. Pokud bude zajištěna aktuálnost zorbazených dat, budete mít vždy přehled o dění v regionech, nebo přímo na té nejnižší úrovni.
Mapové objekty mohou být uloženy ve formátu MapInfo TAB, nebo v podporovaných databázích. Kromě běžného prohlížení dat v rámci mapové kompozice má uživatel celou řadu dalších možností:
Aplikace Spectrum Spatial se skládá z několika základních celků. Zjednodušeně se dá říci, že jde o datový sklad, administrátorskou část a již zmiňovanou koncovou aplikaci dostupnou přes webový prohlížeč.
V datovém skladu jsou uloženy mapové vrstvy a jsou zde definované cesty do připojených databázových tabulek. Každá mapová vrstva nebo tabulka je zde uložena pouze jednou a nese s sebou informaci, ve kterých mapových kompozicích je použita. Jedna mapová vrstva tedy může figurovat v několika mapových prostředích pro koncového uživatele.
V administrátorské části správce aplikace nastavuje mapové kompozice a především také uživatelské účty a jejich práva. Přístupy se nastavují na bázi rolí, kterým se přiřazují jednotlivý uživatelé.
Zaujala vás aplikace Spectrum Spatial a chtěli byste si ji vyzkoušet? Kontaktujte nás a my vám zašleme přístup na náš server, kde si budete moci aplikaci vyzkoušet
Data sheet about Spectrum Spatial solution.
PDF 903 kB
(english)
Data sheet about Spectrum Spatial solution.
PDF 903 kB
(english)